Rozwój medycyny w XX i XXI wieku

medycyna (19)Na przestrzeni ostatniego stulecia (jak i tego XXI, które to ciągle jeszcze niedawno się rozpoczęło) obserwujmy wyraźny rozwój medycyny. Skala postępu jest wprost niesamowita i możemy sobie tylko wyobrażać, co będzie działo się za kilkadziesiąt lat, bo z pewnością to wszystko pójdzie jeszcze bardziej do przodu.

Medycyna rozwija się bowiem bezustannie. Wystarczy spojrzeć choćby i na to, ile chorób było nieuleczalnych w średniowieczu, a ile jest dzisiaj. Nadal oczywiście jest mnóstwo znaków zapytania, a medycyna nieraz bywa też bezsilna. Jednakże postęp jest ogromny.

Można powiedzieć, że podupadające wśród społeczeństw zdrowie jako takie, rzuca niejako wyzwanie współczesnej medycynie. Teraźniejsze jedzenie jest wręcz nafaszerowane – niebezpieczną niekiedy – chemią. W powietrzu unosi się mnóstwo niekorzystanie działających pyłów, jak również spalin. Tymczasem nowoczesna medycyna stara się – na ile to możliwe – minimalizować skutki czynników oddziałujących negatywnie na – szeroko pojmowany – ludzki organizm.

Inne, unikalne wpisy o medycynie:

About the author:
Has 134 Articles

1 COMMENT
  1. admin

    Bardzo interesujący blog 🙂

RELATED ARTICLES

Back to Top